Your image


Znaczki i odznaczenia grawerowane stanowią wspaniałe uwieńczenie każdej okazji, imprez okolicznościowych, wydarzeń kulturowych oraz gali. Mogą być także uhonorowaniem i wyróżnieniem dla postaci związanych ze sportem, polityką, ekonomią, nauką, kulturą bądź życiem społecznym.

 
Sample image

Odznaczenia i znaczki grawerowane są wykonywane metodą bicia matrycy stalowej na prasie ciernej. Wyroby te najczęściej są wykonywane z miedzi, mosiądzu i innych metali kolorowych. Projekt przygotowywany jest na podstawie specyfikacji Klienta. Odznaki i znaczki są poddawane obróbkom takim jak srebrzenie, złocenie i patynowanie. W przypadku kolorowych wyrobów, producent wykorzystuje emalię złotniczą bądź emalię na zimno. Ostatecznym etapem jest proces barwienia i polerowania, co wpływa na trwałość i estetykę produktu. Znaczki okolicznościowe mogą mieć różne zapięcia: agrafkę, śrubkę lub szpilkę z motylkiem.

 
Sample image

Nasza firma jako producent jest obecna na rynku od 1956 roku. Wieloletnia tradycja w połączeniu z pasją i zaangażowaniem są gwarancją wysokiej jakości realizacji oraz zadowolenia nawet najbardziej wymagających Klientów. Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wykorzystujemy tradycyjne metody grawerskie. Nasz zespół tworzą doświadczeni fachowcy, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach i kursach. Przywiązujemy uwagę do detali. Nasze wyroby cechują się ponadprzeciętną estetyką, starannością wykonania, trwałością i solidnością realizacji. Jesteśmy dumni z tego, że zaufało nam już tak wielu Klientów. Dzięki elastyczności oferty możemy obsłużyć zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i odbiorców indywidualnych.

Odznaczenia, ordery i odznaki - producent MetGraf

Odznaczenia, ordery i odznaki metalowe to specjalne wyróżnienia przyznawane osobom, organizacjom, czy jednostkom wojskowym za wyjątkowe osiągnięcia, zasługi lub działalność. Stanowią one formę uznania i docenienia zasług oraz są elementem tradycji i ceremoniału.

Zastosowanie tych elementów jest różnorodne, ale zawsze wiąże się z pewnego rodzaju ceremoniałem i uroczystością. Odznaczenia są formą uznania i szacunku, często mają także znaczenie historyczne i są elementem dziedzictwa kulturowego. Z kolei odznaki metalowe często pełnią funkcję identyfikacyjną oraz są symbolem przynależności do danej społeczności czy grupy zawodowej.  

Metgraf - producent odznak wojskowych, to też znajdziecie w naszej ofercie

Metalowe odznaki wojskowe to specjalne wyróżnienia i symbole przynależności do określonej jednostki, formacji lub rodzaju wojska. Są one elementem umundurowania i często noszone są na stroju wojskowym, choć mogą być także prezentowane w formie kolekcjonerskiej. Odznaki te mają różnorodne kształty i wzory, często zawierające emblematy, herby, numery jednostek, a czasem także motywy związane z tradycjami wojskowymi czy historycznymi bitwami. Mogą one wskazywać na specjalizację wojskową, rangę, rodzaj służby, czy też uczestnictwo w określonych misjach czy kampaniach.

Odznaczenia na zamówienie

Odznaczenia są to nagrody przyznawane za konkretne osiągnięcia lub zasługi. Mogą to być medale, krzyże czy plakiety przyznawane na różnych szczeblach – od lokalnych do państwowych. Przykłady to odznaczenia za zasługi w służbie państwowej, za osiągnięcia w nauce, sporcie czy w dziedzinie kultury.

Odznaki na zamówienie

Odznaki metalowe są to zazwyczaj elementy wyróżniające określające przynależność do danej organizacji, grupy zawodowej lub jednostki wojskowej. Mogą one także stanowić formę uznania za określone umiejętności, osiągnięcia lub uczestnictwo w konkretnym wydarzeniu. Przykłady to odznaki harcerskie, odznaki strażackie czy odznaki wojskowe.

Ordery na zamówienie

Ordery to specyficzna kategoria odznaczeń o wyjątkowym charakterze, często związane z odznaczaniem za wybitne zasługi dla państwa lub narodu. Są one zazwyczaj wyższe w hierarchii od innych odznaczeń i przyznawane są przez najwyższe władze państwowe. Przykłady to Order Orła Białego w Polsce czy Legia Honorowa we Francji.